JavaScript seems to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website. Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

Polska rzeźba pierwszej połowy lat 70.

Koncepcja publikacji: Jan Stanisław Wojciechowski, Waldemar Baraniewski, Tamara Książek

Orońsko 2024

Format 210 x 280 mm, stron 176, cena 150 zł

„Trzeba podważać wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, czego podważyć się nie da” – słowa Tadeusza Kotarbińskiego – przytoczone we wstępie przez prof. dr. hab. Macieja Aleksandrowicza, dyrektora CRP w Orońsku – zapraszają do lektury katalogu.

Publikacja przedstawia złożony okres w polskiej sztuce pierwszej połowy lat 70. XX wieku. Kuratorzy i autorzy opublikowanych tekstów: Jan Stanisław Wojciechowski, Waldemar Baraniewski i Tamara Książek, starają się odpowiedzieć na pytania: „Po co przywoływać lata 70., choćby tylko w ich pierwszej połowie? Co wniósł ten czas do sztuki, w sensie godnego szczególnej uwagi wkładu ideowego i praktyk, oprócz nowych demograficznych i politycznych kontekstów?”. Odpowiedź na te i inne pytania związane z tym okresem z pewnością znajdziemy na kolejnych stronach katalogu.

Dopełnieniem części zawierającej analizę minionego czasu są fotografie prac wystawianych w orońskim Muzeum Rzeźby opatrzone komentarzami oraz biogramami ich twórców.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Język polski i angielski.


Wydawnictwo


30,00zł
Język strony
Polski English