JavaScript seems to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website. Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

MAGDALENA ABAKANOWICZ

Magdalena Abakanowicz – „Nazwisko – czy raczej marka? Emisariuszka kultury polskiej na świat w czasach, gdy tak niewielu udawało się przebić poza żelazną kurtynę. Przebić i zaistnieć w świadomości zagranicznych odbiorców. I pozostać na lata, na równych prawach z zachodnimi autorami”. – czytamy w tekście Moniki Małkowskiej.

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku ma to szczęście, że może prezentować prace tej wybitnej artystki w swoich przestrzeniach. W związku z tym pokazem powstał katalog dokumentujący to wyjątkowe wydarzenie, a przede wszystkim wyjątkową sztukę.

Pięknym całostronicowym fotografiom przedstawiającym realizacje Magdaleny Abakanowicz towarzyszą jej wypowiedzi oraz teksty Mariusza Knorowskiego, Moniki Małkowskiej, a także wywiad przeprowadzony z artystką przez Ewę Izabelę Nowak w 2004 roku. Całość uzupełnia biogram oraz fotograficzny indeks prac prezentowanych na wystawie.

 

Format 218 x 280 mm, objętość 112 s., kolor, oprawa twarda, cena 35 zł.
Wydawnictwo w wersji polskiej i angielskiej.

Wyprzedane