JavaScript seems to be disabled in your browser.

You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website. Click here for instructions on enabling javascript in your browser.

HAPTYCZNY REZONANS MATERII has been added to your Cart
BEATA CZAPSKA

Orońsko 2010, format 210 x 260 mm, kolorowy, stron 68, cena 15 zł
 
Beata Czapska – rzeźbiarka urodzona w Warszawie, zamieszkująca na stałe w Paryżu. Z Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku związana poprzez realizowane tu prace oraz organizowane ekspozycje prac. Bogato ilustrowany katalog pokazuje perfekcyjny warsztat artystki. Beata Czapska pracuje między innymi w marmurze, granicie, bazalcie, drewnie i brązie, ale też w kamieniach półszlachetnych i żywicy. Jej twórczość obejmuje przede wszystkim obszar flory i fauny. Artystkę szczególnie pociąga świat dzikich zwierząt, w którym poszukuje wyrazu dla niezależności, tak charakterystycznej dla życia w naturze. W zwierzętach odkrywa cechy właściwe gatunkowi ludzkiemu, by w rzeźbie dać wyraz ich zbieżności z naturą człowieka. Tworząc bryłę, stara się przeniknąć w życie i ruch zwierzęcia. Na sposób szamana przeżywa to, co czuje zwierzę, towarzyszy mu i podziela jego byt. Rzeźbiąc, dzieli się tym, co przekazał jej model. Poza fauną i florą rzeźbi także postacie ludzkie, m.in. portrety w kamieniu i brązie.
Te wszystkie aspekty twórczości stara się oddać niniejsza publikacja. Uzupełnieniem pięknych fotografii autorstwa Berangere Lomont są teksty Mariusza Knorowskiego oraz Michaela Gibsona.

 

Out of stock